16 Haziran 2014 Pazartesi

GELMEYEN PAZARTESİLER : Kocaman Bir Göbekle Milano’da Alışveriş Yapmak...

"Abi bak Versace var" diye, fakirseniz sakın vitrine bile bakmayın şeklinde tasarlanmış binayı gösterdi arkadaşım, Milano'da Versace görmeye şaşırmış olması enteresandı, bir daha görüşmeme kararı almama çok az kalmıştı. "Girelim mi abi?" dedi, "Sen bilirsin hocu" dedim, nasıl olsa oradan da çorap alacaktım. İçeri girdik, gelenek üzerine gömleklere bakmaya başladım, her ne kadar 17 adet siyah gömleğim olsa da halen siyah gömlek bakıyordum, bir tanesini askıdan çıkardım, gözüme büyük gözüktü, sanki bana olurmuş gibi duruyordu, kabine girdim, düğmeleri iliklemeye başladım, kapanıyordu, heyecanlandım, aynaya baktım, yakışmıştı ama en önemlisi sabahtan beri ilk defa üzerime bir şey olmuştu. Heyecanla dışarı çıkıp, arkadaşıma seslendim, "Nasıl olmuş hocu!", "Süper!" dedi, Versace'de olduğumuzu unutup, "Alıyorum o zaman" dedim, çocuklar gibi şendim, özgüvenim yerine gelmiş, yine süpersonik hissetmiş, 18. siyah gömleğimi çok sevmiştim.

...

[ Blog'da bulunan "Gelmeyen Pazartesi" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte Mayıs ayında aynı isim ile basıldı. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]1 yorum:

  1. Yaşadıklarının çok kez geldi başıma,hepten bıraktım alışverişi tavsiye ederim :) yazım dilinize bayıldım, tıpkı diğer tombullar gibi güçlü bir mizah duygunuz var...

    YanıtlaSil